27.4.2013. Jakub Volf přivezl z Plzně putovní pohár Košařova memoriálu

30.04.2013 09:52

"Sedm statečných" plavců oddílu TJ Slavie Chomutov, specializujících se převážně na prsařské disciplíny, zamířili v sobotu 27. dubna do Plzně na Radbuzu. Zde se pod vedením trenérů Tomáše Baumrta a Miroslava Volfa zúčastnili již šedesátého prvního ročníku Košařova memoriálu v prsařském trojboji.

Každého z plavců čekaly v trojboji prsařské disciplíny na 50m, 100m a 200m. Součet bodů z těchto disciplín pak určil nejlepší plavce v jednotlivých věkových kategoriích žactva a dospělých. Našimi nejlepšími prsaři byli Jakub Volf, Barbora Veselá a Ondřej Baumrt, kterým se podařilo vybojovat medailová umístění v celkovém hodnocení.

Vůbec nejlepším plavcem a reprezentantem oddílu kategorie žáků do 14 let se stal právě 14ti letý Jakub Volf. Po loňské stříbrné příčce v celkovém hodnocení nedal tentokrát nikomu šanci a s přehledem zvítězil na všech třech tratích 50m, 100m i 200m. Jakub se tak stal historicky prvním plavcem z Chomutova, kterému se podařilo za 61 let trvání tohoto závodu přivézt putovní pohár Košařova memotiálu na půdu TJ Slávie Chomutov. Vítězství si vybojoval časy 33,64 na 50m, 1:12,85 na 100m a 2:37,68 na 200m v celkovém součtu 1524 bodů. 100m a 200m zaplaval v nových osobních rekordech, příčemž výkon na 100m je i čas nového oddílového rekordu.

Ze 14ti letých plavců nás reprezentoval ještě Ondřej Slabihoud, který se umístil na skvělém 5. místě s počtem 1113 bodů.

Další skvělé výsledky předvedla teprve 13ti letá Barbora Veselá, která našla přemožitelku ve všech startech pouze v o rok starší Evě Pšeničkové ze Slávie Plzeň. Díky stříbrným příčkám ve všech svých startech a součtu 1698 bodů tak obsadila také v celkovém hodnocení druhé místo. Na vítězku ztratila 273 bodů. Pokud bude stále zlepšovat své prsařské kvality, mohla by Barbora napodobit Jakuba a v příštím ročníku tak jako on zvítězit.

Mezi 14ti letými a mladšími žákyněmi náš reprezentovali ještě 11ti letá Kamila Slabihoudová (1221 bodů, celkově 7. místo), 11ti letá Eliška Dvořáková (1093 bodů, celkově 11. místo) a 12ti letá Johanka Holá (1057 bodů, celkově 12. místo).

V kategorii 15ti letých a starších plavců nás zastupoval pouze jeden plavec, byl jím 18ti letý Ondřej Baumrt. Také Ondřejovi se dařilo a celý závod prošel ve znamení čísla "3". Třemi třetími místy ve všech svých třech startech se umístil na celkovém třetím místě a to s celkovým součtem 1905 bodů.

Celkově můžeme hodnotit tyto závody jako ty nejúspěšnější v historii naší účasti na Košařově memoriálu. Ze čtyř kategorií jsme měli ve třech kategoriích plavce na stupních vítězů. V kategorii mužů to byla příčka třetí, v kategorii žákyň příčka stříbrná a v kategorii žáků příčka nejvyšší zlatá.