31.3.2012. Plavci TJ Slavie Chomutov přivezli z Loun 4 poháry

03.04.2012 12:02

Poslední březnovou sobotu zavítali plavci TJ Slavie Chomutov do Loun. Skvělou formu chomutovských plavců potvrzuje 12 zlatých, 2 stříbrné a 5 bronzových medailí. K tomu 3 zlaté a 1 bronzový pohár za celkové umístění. A bezmála 100 osobních rekordů, 7 rekordů oddílových a 2 rekordy víceboje.

Na 9. ročník Kraulařského víceboje do Loun, kde všichni závodníci abslolvovali disciplíny 50m, 100m, 200m a 400m volný způsob, zavítalo 148 plavců z 15 oddílů České republiky. Mezi nimi i početná výprava 34 plavců z Chomutova. Nejen počtem závodníků, ale především skvělými výsledky o sobě dala TJ Slavie Chomutov pořádně vědět. Nechyběla především Simona Baumrtová, která teprve před pár dny splnila limit pro účast na olympijských hrách 2012 v Londýně.

Mezi 15ti letými a staršími plavci nás nejlépe reprezentovala právě Simona Baumrtová 91´, ta dokázala s přehledem zvítězit ve všech čtyřech startech a s celkovým součtem 3297 bodů celkově zvítězila a navíc překona svůj vlastní rekord závodu z roku 2011. Navíc se jí podařilo vytvořit 2 nové oddílové rekordy na 200m a 400m.

Další skvělé výsledky představil Simony mladší bratr Ondřej Baumrt 95´, ten získal stříbro na 50m a 100m a bronz na 200m a 400m. S celkovým součtem 2758 bodů obsadil celkovou bronzovou příčku. Ondřej navíc vytvořil 3 nové oddílové rekordy na 100m, 200m a 400m.

Další plavci této kategorie již na medaile nedosáhli, byli mezi nimi Vratislav Dvořák, Pavel Dvořák, Miroslav Soukup, Filip Škorvaga, Barbora Matuščínová, Radka Matuščínová a Kristýna Pěnkavová. Z výše jmenovaných měl nejblíže na bedny Filip Škorvaga, který obsadil dvě čtvrtá místa na 200m a 400m trati a se součtem 2377 bodů obsadil celkově pátou příčku.

V kategorii 14ti letých a mladších plavců excelovali podle očekávání Tomáš Franta 98´ a Štěpánka Šilhanová 98´. Tomáš Franta zvítězil ve všech čtyřech startech a s celkovým součtem 2279 bodů celkově zvítězil. Také on překonal dosavadní rekord závodu, ale z roku 2006. Navíc vytvořil nový oddílový rekord na 50m. Také Štěpánka 4x zvítězila a s celkovým součtem 2523 bodů zvítězila i celkově. Také Štěpánky vytvořila nový oddílový rekord na 50m.

Další medailistkou v této věkové kategorii byla Karla Hlavová 98´, která získala bronz na 50m a 100m a se součtem 1821 bodů se umístila celkově na nepopulárním čtvrtém místě.

Posledním medailistou, který se dokázal protlačit mezi 14ti leté plavce byl 13ti letý Jakub Volf. Ten si vyplaval bronz na 400m trati a s celkovým součtem 1626 bodů se umístil celkově na šestém místě.

Ze 14ti letých plavců měl nejblíže na stupně vítězů ještě Martin Šícha, který se musel spokojit se čtvrtým místem na 200m trati.

Za zmínku stojí ještě výkony 12ti leté Markéty Jenčkové, která skončila čtvrtá na 400m, pátá na 50m a desátá na 100m a 200m trati. Mezi 14ti letými plavci se umístila celkově na pěkném šestém místě.

Mezi 14ti letými a mladšími plavci nás reprezentoval ještě 14ti letý Ondřej Šícha, 13ti letí František Štemberk, Vít Špelina, Michaela Levová a Eliška Vetýšková, 12ti letí Jan Beránek, Kristián Kolumber, Lukáš Rossbach, Klára Bittnerová a Barbora Veselá a 11ti letí Filip Kudláček, Jiří Lisý, Jakub Štemberk, Josef Štemberk, Alexandra Bričová, Kristýna Dvořáčková, Lucie Grussová, Johanka Holá a Barbora Rohlová.