Chomutovští plavci získali na domácím bazénu 20 titulů oblastního přeborníka

18.11.2013 14:00

Nejmladším chomutovským plavcům se podařilo na domácích oblastních přeborech v plavání získat celkem 20 titulů oblastního přeborníka. Pro 10ti a 11ti leté plavce to byli velmi důležité nominační závody před Poháry České republiky, které se uskuteční v Plzni na Slovanech již 7. prosince.

Chomutovští plavci vybojovali na domácím bazénu celkem 54 cenných kovů, 20 zlatých, 15 stříbrných a 19 bronzových. Navíc dalších 54 umístění bylo do desátého místa.

Jednoznačně nejúspěšnějším 11ti letým plavcem se stal Filip Jezbera, který nedal svým soupeřům šanci a proměnil všech svých 6 startů v jasná vítězství, která navíc ve všech případech okořenil novými osobními maximi. Jeho vítězné disciplíny byly 100m a 400m volný způsob, 100m a 200m znak a 100m a 200m polohový závod. Navíc přidal další 2 vítězství ve štafetách a tak se mohl radovat z osmi zlatých medailí.

Další úspěšnou účastnicí a osminásobnou medailistkou byla Alice Rychtrová, která dokázala šest svých 6 startů přetavit v cenné kovy. Zlatá byla na 50m a 100m motýlek a 800m volný způsob. Bronzová byla na 100m polohový závod, 100m a 400m volný způsob.

Osminásobnou medailistkou byla i Eliška Dvořáková, ta zvítězila v disciplínách 100m polohový závod a prsa, stříbrná byla na 50m volný způsob a motýlek a 200m polohový závod a bronzová na 200m prsa. Také Eliška zaplavala vše kromě 50m volný způsob v nových osobních maximech.

Kamila Slabihoudová se radovala také osmkrát. Titul Oblastního přeborníka si vyplavala na 200m znak. Stříbrná byla na 100m znak a polohový závod, 200m prsa a 400m volný způsob. Bronzová pak na 100m prsa.

Z 11ti letých plavkyň dosáhly na medaile ještě další. Michaela Malinová se umístila na 2. místě na 800m volný způsob a na 3. místě na 200m volný způsob. Ela Strašková byla stříbrná na 100m motýl a bronzová na 50m motýl a 800m volný způsob. Michaela a Ela byly spolu s Alicí, Eliškou a Kamilou členkami obou vítězných dívčích štafet.

Spolu s Filipem Jezberou a Matějem Volfem si Jakub Kindl a Martin Oharek vybojovali po dvou zlatých medailích jako členové obou vítězných štafet chlapců.

Mezi 10ti letými plavci jsme měli také několik medailistů. Nejúspěšnějším plavcem v této věkové kategorii se stal osminásobný medailista Matěj Volf, který získal titul oblastního přeborníka a zlatou medaili na 100m motýlek, stříbrný byl na 50m motýlek a 100m znak a bronzový na 400m, 200m a 400m volný způsob. Matěj byl nejmladším členem obou chlapeckých vítězných štafet.

Titul oblastního přeborníka získal Radek Jenček na 200m polohový závod. Samuel Fischer byl stříbrný na 50m volný způsob a bronzový na 50m motýlek. Alena pernetová byla stříbrna na 50m motýlek a bronzová na 400m volný způsob.

Zástupce jsme měli také mezi 9ti letými a mladšími. Dvojnásobným přeborníkem se stal Karel Kaška na 50m motýlek a 100m polohový závod, bronzový byl na 50m prsa. Jedno stříbro za 100m znak a 3 bronzy za 50m znak a volný způsob a 100m volný způsob si vybojoval Maxim Dvořák. Jeden bronz si vyplavala ještě Nikola Strádalová.

Přeboru se zúčastnili také osmiletí plavci Tomáš Moravec a Julie Hrbková, ti však na medaile nedosáhli.