První letošní start v moderním pětiboji ozdobil Jakub na Dukle bronzem

26.03.2011 20:26

V sobotu 26.března přivítala Pražská Juliska 1 závod Českého poháru mládeže v moderním pětiboji - Cenu Dukly Praha.

Jakub Volf 99´ s Maruškou Vodákovou 98´ zahájili sezonu 2011 parádně a hned oběma se podařilo své první letošní starty ozdobit bronzovými příčkami. První disciplínou, kterou zahájili svůj dopolední program, byla střelba ze vzduchové pistole. Maruška startující v kategorii U15 nastřílela parádních 163 kruhů a do plavecké disciplíny postupovala s 946 body z prvního místa. Jakub v kategorii U13 vzhledem k nedávným úpravám pravidel Českým svazem moderního pětiboje střílel pouze mimo soutěž, i tak se mu podařilo nastřílet skvělých 153 kruhů, za které by získal 886 bodů. To však Jakuba povzbudilo do dalších bojů, které se těsně po poledni konaly v plaveckém bazénu Pražské Dukly. Jakub startoval v osmé rozplavbě a časem 1:06,78 na 100m volným způsobem nedal žádnému ze svých soupeřů v kategorii šanci. Tento čas, který byl ohodnocen 1087 body, je také Jakubovo novým osobním maximem na této trati. Maruška zaplavala stejnou disciplínu v pátém čase 1:14,92 za 1063 bodů. Do odpoledního programu, který pokračoval běžeckou disciplínou na 1km vstupoval Jakub z prvního místa a Maruška z místa třetího. Jakub zaběhl kilometr v třetím čase 3:45,0 za 790 bodů. Maruška pak v devátém čase 3:50,50 za 937 bodů. V celkovém hodnocení získal Jakub 1877 bodů a umístil se na celkovém 3 místě. Maruška se umístila také na konečném 3 místě s celkovým počtem 2946 bodů.

Naším nejmladším účastníkem Ceny Dukly Praha byl Jakubovo mladší bratr Matěj, který startoval v kategorii U11. Matěj svůj závod zahajoval plaváním a to v disciplíně na 50m volným způsobem. Pěkným časem 0:40,12 a 898 body postupoval do běžeckého závodu na 0,5km z pěkného sedmého místa. I v případě Matěje je tento čas jeho dosavadním osobním maximem. Běh se však Matějovi nevydařil a v poli 21 závodníků doběhl až na předposledním místě s časem 2:25,70 a 444 body. Tento výsledek posunul Matěje na konečné 15 místo s celkovým počtem 1342 bodů. I přesto že Matěj závodil se soupeři o rok i o dva roky staršími, neskončil na posledním místě, a to je potřeba ocenit.