29.1.2011. - Plavci TJ Slávie Chomutov neobhájili v Litoměřicích putovní pohár družstev

31.01.2011 20:27

V sobotu 29. ledna 2011 se 29 našich plavců ročníků narození 1997 až 2003 zúčastnilo 13. ročníku Litoměřického kalichu. Na závody jsme odjížděli s putovním pohárem družstev, který se nám podařilo vyhrát v letech 2009 a 2010. Letos se nám však obhajoba poháru nevydařila a tak jsme se bohužel vrátili bez velkého putovního poháru. V souboji 23 oddílů z celé České republiky naši závodníci vyplavali pěkných 104,5 bodu, ale ani to letos nestačilo na plavce SK Jazzmani Žatec, kterým se podařilo s těsným náskokem pouhých 9,5 budu zvítězit. Na třetím místě se umístilo družstvo Lokomotivy Beroun se 74 body.

I přes to se našim závodníkům dařilo a dokázali vyplavat 2 zlaté, 8 stříbrných a 7 bronzových medailí. Ty byly doplněny 6-ti čtvrtými, 9-ti pátými, 5-ti šestými a několika dalšími umístěními do desátého místa. Navíc si spousta plavců vylepšila v některých disciplínách svá osobní maxima.

Nejlepšího umístění dosáhl 12-ti letý Jakub Volf, který byl 1x první, 3x druhý a 1x třetí. Nejvíce si cení závodu na 100m kraul, kdy v dopoledních rozplavbách zvítězil časem 1:08,10 a v odpoledním finále časem 1:07,50 potvrdil svou formu a zvítězil. Druhá místa obsadil na 100m znak, 100m prsa a 50m kraul a třetí místo pak na 100m polohově. Na 100m kraul se stejně dařilo i 10-ti letému Jakubovi Štemberkovi, ten v dopoledních rozplavbách zvítězil časem 1:24,70, což potvrdil vítězstvím v odpoledním finále časem 1:22,10. Dalšími plavci, kteří se dokázali probojovat do odpoledních finále na 100m kraul byli Nikol Schindlerová 97', která se umístila na konečném 6 místě, Tomáš Franta 98' s konečným 4 místem, Ondřej Slabihoud 99' s konečným 5 místem a Štěpánka Šilhanová 98', které se jako jediné z děvčat podařilo vybojovat ve finále medaili a časem 1:04,40 získala bronz.

Dalších medailových umístění dosáhla 14-ti letá Kristína Pěnkavová, která si vyplavala stříbro na 100m prsa. 13-ti letému Tomášovi Frantovi, se v konkurenci o rok staršími závodníky podařilo vyhrát bronz na 100m znak a 100m polohově a stříbro na 100m motýl. Stejně stará Štěpánka Šilhanová brala bronz na 100m polohově a ve finále 100m kraul. 11-ti letému Kristiánovi Kolumberovi, který závodil v kategorii s 12-ti letými plavci se podařilo vyhrát dvě bronzové medaile na 50m a 100m prsa. A na 50m motýl získal stříbro teprve 10-ti letý Josef Štemberk. Smolný nebo snad bramborový den si dnes vybral 9-ti letý Filip Jezbera, který byl 3x čtvrtý na 100m znak, 100m polohově a 50m kraul a 1x pátý na 50m znak.

Pěkných umístění do desátého místa dosáhli ještě Vojtěch Černý 97', Nikol Schindlerová 97', Michaela Levová 99', Ondřej Slabihoud 99', František Štemberk 99', Eliška Vetýšková 99', Alexandra Bričová 01', Lucie Grussová 01', Johanka Holá 01', Roman Müller 01', Eliška Dvořáková 02', Filip Jezbera 02', Karel Pěnkava 02', Kamila Slabihoudová 02' a náš nejmladší, teprve 8-mi letý závodník Matěj Volf.

Za zmínku stojí i dvě naše smíšené štafety, kdy štafeta B ve složení Schindlerová, Vetýšková, Slabihoud a O. Šícha, získala jak v závodě 4x 25m kraul tak 4x 25m polohově 8 místo. Štafeta A ve složení Šilhanová, Levová, Volf, Franta si vedla o poznání lépe a v obou závodech vyplavala v pěkném souboji stříbrné příčky. V obou závodech je jen těsně porazila štafeta SK Jazzmani Žatec A. Za obě druhá místa naše štafeta A navíc vyhrála sladkou dortovou cenu, na které si pochutnala celá naše výprava, včetně trenérů.