Sedm plavců TJ Slavie Chomutov ve finále Podzimní ceny Litoměřic

09.10.2012 11:20

V sobotu 6. října se vydali plavci TJ Slavie Chomutov na 9. ročník Podzimní ceny Litoměřic. Na závody odcestovalo celkem 29 plavců ročníků narození 2001 a starších. Závody dopadly úspěšně a Chomutovští plavci si přivezli domů celkem 31 cenných kovů, z toho 4 finálové na 200m volný způsob.

Zahájení samotných závodů proběhlo ve znamení Londýnské olympiády. Předseda pořádajícího Plaveckého klubu Litoměřice pan Luboš Kracík slavnostně přivítal na Litoměřickém bazénu účastníky olympiády Simonu Baumrtovou, Petru Chocovou a Jana Micku a paralympioničky Nicole Fryčovou a Kateřinu Komárkovou.

V kategorii plavců ročníků narození 1997 a starších si nejlépe vedla olympionička a nejlepší česká plavkyně současnosti Simona Baumrtová, která si na těchto závodech zaplavala discplíny 200m prsa a 200m a 100m volný způsob. Ve všech těchto disciplínách s přehledem zvítězila a na krk si pověsila tři zlaté medaile. Nezahálel ani její mladší bratr Ondřej Baumrt, ten zvítězil ve své silné disciplíně 100m motýl a bronzy bral za 100m a 200m prsa, 100m volný způsob a 200m polohový závod. Z 6. místa postoupil i do finále na 200m volný způsob, kde se umístil na konečném 5. místě. Poslední medailistkou v této kategorii byla Kristýna Pěnkavová, které se podařilo vybojovat bronz na 100m prsa. V této kategorii nás reprezentovali ještě Miroslav Soukup a sestry Barbora a Radka Matuščínovi.

Kategorii 13ti a 14ti letých plavců jednoznačně opanoval Tomáš Franta. Ten opět potvrdil své plavecké dovednosti a pět ze šesti startů proměnil ve zlato. Zvítězil v disciplínách 100m motýl, 100m a 200m znak, 200m polohový závod i ve finále 200m volný způsob. Přemožitele našel pouze na 100m volný způsob, kde zvítězil Filip Urban ze Žatce. Další umístění na bednách přidala Štěpánka Šilhanová. V disciplíně 100m motýl zvítězila a stříbra přidala na 100m a 200m znak a 100m a 200m volný způsob. Na dvě zlaté medaile dosáhla 13ti letá Eliška Vetýšková ve svých nejsilnějších disciplínách 100m a 200m prsa. Ve stejných disciplínách vybojoval dvě medaile 13ti letý Jakub Volf. Ten se ovšem musel v obou případech spokojit s bronzem. Tuto kategorii doplnili ještě Karla Hlavová, Martin a Ondřej Šíchovi, Ondřej Slabihoud a František Štemberk.

Nejmladší kategorií těchto závodů byli plavci ročníků narození 2000 a mladší. Mezi těmito plavci si jednoznačně nejlépe vedl Kristián Kolumber, který zvítězil na 100m a 200m prsa a 200m polohový závod. Stříbro bral na 100m motýl a ve finále na 200m volný způsob obsadil příčku bronzovou. Poslední medailistkou v této kategorii i naší výpravy se stala prsařka Barbora Veselá. Na 200m prsa si vyplavala stříbro a na 100m prsa bronz. Za zmínku stojí ještě 11ti letý Jakub Štemberk, který se také dokázal probojovat mezi 12ti letými plavci do finále na 200m volný způsob, kde obsadil konečnou šestou příčku. Bez medailí v této kategorii plavali ještě Jan Beránek, Josef Valenta, Filip Kudláček, Jiří Lisý, Josef Štemberk, Markéta Jenčková, Tereza Kočová, Kateřina Molnárová, Alexandra Bričová, Kristýna Dvořáčková a Johanka Holá.

Hned následující sobotu vyrážejí plavci TJ Slavie Chomutov na další závody. Plavci ročníků narození 2001 a starší na Litvínovský pohár do Litvínova a plavci ročníků narození 2002 a mladší na Sokolovského kapříka do Sokolova.