Matěj Volf si vyplaval v Domažlicích 7 zlatých medailí

04.02.2013 09:21

V sobotu 2. února se plavci ve věku od 8 do 12 let oddílu TJ Slávie Chomutov vydali na dlouhou cestu do Domažlic, aby se zde zúčastnili 10. ročníku plaveckých závodů "Malá cena Chodska". Stejně jako minulý týden v Litoměřicích, i tentokrát s dětmi zamávala velká marodka a tak z původně přihlášených jedenapadesáti plavců odcestovalo do Domažlic pouhých sedmadvacet.

Závod byl rozdělen do věkových kategorií 11ti a 12ti letých, 10ti letých a 9ti letých a mladších plavců. Hlavním závodem pro 10ti leté a 11ti a 12ti leté plavce byl součet bodů ve čtyřboji disciplín 4x 100m motýl, znak, prsa a volný způsob. Hlavním závodem pro 9ti leté a mladší plavce byl součet bodů ve čtyřboji disciplín 4x 50m motýl, znak, prsa a volný způsob.

Největší medailové žně si tentokrát užil 10ti letý Matěj Volf, který startoval v šesti disciplínách a v žádné z nich nedal svým soupeřům šanci a pokaždé s přehledem zvítězil. Jeho vítězné disciplíny byly 50m a 100m volný způsob, 100m znak, prsa, motýl a polohový závod. Vítězstvími ve všech svých startech si zajistil také jednoznačné vítězství ve čtyřboji na 4x 100m. Matěj si tak z Domažlic odvážel 6 zlatých medailí ze zaplavaných disciplín a k tomu jednu velkou zlatou medaili za vítězství ve čtyřboji.

Mezi 10ti letými plavci vystoupil na bedny ještě Samuel Fischer a to hned dvakrát. Jeho bronzovými disciplínami se staly 50m a 100m volný způsob. V hodnocení čtyřboje 4x 100m se Samuel umístil na pěkném 9. místě. Bez umístění na bednách nás mezi 10ti letými plavci reprezentovali ještě Radek Jenček, který se umístil ve čtyřboji 4x 100m na parádním 4. místě a Alena Pernetová.

V nejmladší kategorii 9ti letých a mladších plavců se dokázal na stupně vítězů prosadit pouze Honza Petr, který dokázal vybojovat bronz na 50m znak. V celkovém hodnocení ve čtyřboji 4x 50m se umístil na výborném 6. místě. Z nejmladších plavců nás zastupovali ještě Ondřej Bušek, Matěj Drs, Tomáš Moravec, Josef Rabas, Jan Valenta a Kateřina Kosková.

V nejstarší kategorii 11ti a 12ti letých plavců se dokázaly nejlépe prosadit mladší 11ti leté plavkyně. Na zlatou medaili dosáhla pouze Kamila Slabihoudová na 100m prsa, kde nedala ani o rok starším soupeřkám šanci a zvítězila. Ke zlaté medaili přidala dvě bronzové na 100m znak a 100m polohový závod. V disciplínách na 50m a 100m volný způsob a 100m motýl přidala 8, 6 a 5. místo. Těmito umístěními si Kamila zajistila v hlavním závodě čtyřboje 4x 100m celkovou bronzovou příčku.

Jeden bronz dokázala vybojovat také 11ti letá Alice Richtrová v disciplíně 100m motýl. V ostatních startech se umístila nejhůře do 9. místa a tak v hodnocení čtyřboje 4x 100m obsadila krásnou 4. příčku. Hned za Alicí na 5. příčce se umístila další 11ti letá plavkyně Eliška Dvořáková. Z chlapců se nejlépe umístil 12ti letý Jakub Štemberk, který se umístil nejhůře do 8. místa a v celkovém hodnocení čtyřboje 4x 100m obsadil konečnou 5. příčku. Těsně za Jakubem skončil na 7. místě Jiří Lisý a na 8. místě Josef Štemberk.

Z 12ti letých plavců reprezentovali oddíl TJ Slávii Chomutov ještě Jakub Dohnanský, Filip Kudláček, Lucie Grussová a Johanka Holá. Z 11ti letých to pak byli Jakub Kindl, Martin Oharek, Karel Pěnkava, Tereza Hošková, Stanislava Chytrová a Tereza Jankovičová. Žádný z nich se však na medailová umístění neprobojoval.

Malé ceny Chodska v Domažlicích se zůčastnilo 27 plavců TJ Slávie Chomutov, kde z celkového počtu 130 startů vybojovalo 7 zlatých a 6 bronzových medailí a 1 zlatou a 1 bronzovou medaili v hlavním závodě čtyřboje 4x 100m. K medailovým umístěním navíc přidalo 54 umístění do desátého místa a 65 nových osobních rekordů.

Přes velkou absenci plavců hodnotí trenéři Tomáš Slabihoud a Miroslav Volf učinkování našich plavců na těchto závodech za vydařené a úspěšné. Někteří naši plavci si vytvořili nové osobní výkony a ti nejlepší si vybojovali i pěkné medaile.

V sobotu 16. února se opět naši 12ti letí a mladší plavci vydají na další zavod, tentokrát do Loun na Malou cenu Prosen, kde se pokusíme vybojovat putovní pohár Malé ceny Prosen, který jsme měli v držení již v letech 2005, 2006, 2010 a 2011. Záležet však bude opět na marodce, se kterou se ale v posledních týdnech potýkají i jiné plavecké oddíly.