Plavci TJ Slávie Chomutov Litoměřický kalich neobhájili

28.01.2013 08:45

V sobotu 26. ledna se necelé dvě desítky plavců od 11ti do 14ti let oddílu TJ Slávie Chomutov vydali do Litoměřic na 15. ročník Litoměřického kalichu. Po loňském celkovém prvenství v soutěži družstev a současné absenci spousty výborných plavců z důvodu nemoci či zranění, bylo jasné že se nám prvenství obhájit nepodaří. Mezi třiadvaceti oddíly se TJ Slávie Chomutov umístila celkově na pěkném čtvrtém místě s celkovým počtem 113 bodů. Vítezství si tentokrát zajistila Slávie Plzeň se 198 body. Na druhém místě se umístil Sportovní klub Jazzmani Žatec se 174 body a na místě třetím Městský plavecký klub Ústí n/L. se 151 body.

Mezi 14ti letými plavci byla absence nejvyšší a tak do Litoměřic odcestoval jediný plavec Jakub Volf. Kuba byl však velmi platným co se přídělu bodů týkalo. Předvedl své výborné prsařské kvality, na 50m trati s přehledem zvítězil. Na 100m trati zvítězil v rozplavbách, ve finále se však musel sklonit před urostlým Tomášem Ludvíkem z Berouna, když mu vítězství uniklo přesně o 1 vteřinu. Na obou tratích 50m i 100m znak vybojoval Kuba dvakrát bronz, přidal 4. místo na 100m volný způsob a 8. místo na 100m motýl.

Také účast čtyř 13ti letých plavců byla pouze symbolická. Nejlépe se dařilo Markétě Jenčkové, která zvítězila na 50m znak a bronzová byla na 50m volný způsob. V disciplíně na 100m volný způsob postoupila ze 4. místa do finále, kde svou konečnou 4. příčku také potvdila. Přidala ještě 5. místo na 100m prsa, 7. místo na 100m znak a 11. místo na 100m motýl. Druhým medailistou v této kategorii se stal Jan Beránek a to díky bronzu na 50m motýl, jeho dalším pěkným umístěním bylo 5. místo na 100m motýl. V dalších čtyřech startech se umístil do druhé desítky. Bez výrazného umístění se zůčastnili ještě Ondřej Machatý a Klára Bittnerová.

Také mezi pěti 12ti letými plavci se blýsklo několik medailí. Na zlato dosáhla pouze Johanka Holá na 50m prsa. Na stejné trati se na bronzové příčce umístil Jiří Lisý. Dvě stříbrné medaile si v disciplínách na 50m motýl a volný způsob vybojoval Jakub Štemberk. Ostatní starty Johanky, Jirky a Jakuba se obešli bez medailového umístění. Na žádné medaile v této kategorii nedosáhli Filip Kudláček a Josef Štemberk.

Poslední a naší nejpočetnější kategorií co se do počtu plavců týče byla kategorie 11ti letých plavců. V této kategorii jsme také dosáhli na nejvíce medailových umístění. Nejúspěšnější plavkyní v této kategorii a v naší výpravě vůbec se stala Kamila Slabihoudová. Dokázala zvítězit v disciplínách 50m znak, 50m a 100m prsa. Stříbrná byla na 100m volný způsob a v rozplavbách na 100m znak. Ve finále na 100m znak pak svou stříbrnou příčku obhájila. V závodě na 100m motýl se umístila na 12. místě.

Skvělé výkony předvedl také Filip Jezbera, když zvítězil na 50m motýl a 50m volný způsob. Stříbrný byl na 100m volný způsob a v rozplavbách na 100m znak, finále na 100m znak se mu však nevydařilo a propadl se na konečnou 4. příčku. Filip přidal ještě 5. místo na 100m prsa a 7. místo na 100m motýl.

Dvakrát zlatá na 100m volný způsob a 50m motýl a dvakrát bronzová na 50m volný způsob a 100m motýl byla nadějná a stále zrychlující Alice Richtrová. Přidala ještě šesté a deváté místo na 100m prsa a 100m znak.

Další stříbrné medaile na 50m motýl a 50m volný způsob přidala do sbírky Eliška Dvořáková. Bronzová pak byla na 100m volný způsob a v rozplavbách na 100m znak. Ve finále na 100m znak svou bronzovou příčku potvrdila. Přidala ještě 4. místo na 200m prsa a 8. místo na 100m motýl.

V kategorii 11ti letých dosáhli na medaile ještě Karel Pěnkava stříbrem na 50m prsa, Martin Oharek stříbrem na 50m motýl a Jakub Kindl bronzem na 50m prsa. Jedinou naší účastnicí bez medaile v této kategorii byla Michaela Malinová, která se však blýskla dvěma pěknými šestými místy na 50m i 100m motýl.

Štafetu se nám podařilo postavit pouze jednu, té se podařilo vybojovat dvakrát pátou příčku ve štafetových závodech 4x25m volný způsob i 4x25m polohový závod.

Litoměřického kalichu se zůčastnilo 18 plavců TJ Slávie Chomutov, kde z celkového počtu 108 startů vybojovalo 10 zlatých, 10 stříbrných a 10 bronzových medailí a 5 účastí ve finálových závodech. K medailovým umístěním navíc přidalo 43 umístění do desátého místa a 65 nových osobních rekordů.

I přes velkou absenci plavců hodnotí trenéři Tomáš Slabihoud a Miroslav Volf učinkování našich plavců na těchto závodech za vydařené a úspěšné. Naši svěřenci si vytvořili spoustu nových a pěkných osobních výkonů a ti nejlepší si vybojovali i pěkné medaile. Ti nejlepší si z finálových bojů odvezli i malé poháry. Konečné čtvrté místo je pěkným výsledkem a v žádném případě se za něj nemusíme stydět.

V sobotu 2. února se naši 12ti letí a mladší plavci vydají na další zavod, tentokrát do Domažlic na Malou cenu Chodska.