26.2.2011. - Plavci TJ Slávie Chomutov obhájili pohár Malé ceny Prosen v Lounech

05.03.2011 22:42

V sobotu 26. února 2011 se naši plavci ročníků narození 1999 a mladší zúčastnili 8. ročníku Malé ceny Prosen Louny. Na závody jsme odjížděli s putovním pohárem družstev, který jsme vyhráli v letech 2005, 2006 a také v roce 2010. Z původně čtyřiceti přihlášených plavců odjelo do Loun pouhých dvaadvacet závodníků a tak pro nás nebyla obhajoba loňského vítězství v soutěži družstev nikterak jednoduchá. Všichni však zabojovali a v souboji 24 oddílů z celé České republiky se našim plavcům podařilo pohár obhájit. Zvítězili jsme s celkovým počtem 256 bodů, druzí se s 230 body umístil oddíl SK Jazzmani Žatec a třetí skončil s 214 body Sportovní klub Policie Nymburk.

Naši plavci dokázali v Lounech vybojovat 12 zlatých, 14 stříbrných a 4 bronzové příčky. K tomu přidali dalších 31 bodovaných umístění do šestého místa. I po stránce výkonnostní se jednalo o vydařené závody. Přesto, že se jednalo teprve o druhé závody na začátku této plavecké sezóny, dokázali si téměř všichni plavci vylepšit některá svá osobní maxima.

Skvělých výsledků dosáhlo hned několik plavců. Z nejstarších dvánáctiletých plavců jako jediný vystoupal na bedny Jakub Volf. A to hned 5 krát, když na 200 kraul zvítězil a v dalších čtyřech startech na 50 a 100 kraul, 100 znak a 100 polohově obsadil příčky stříbrné. Dalších pěkných bodovaných výsledků dosáhli Ondřej Slabihoud, Vít Špelina, Radek Špička a František Štemberk.

Z jedenáctiletých plavců nejlépe zaplaval Kristian Kolumber, který v disciplínách 100 znak, 50 prsa a 100 polohově zvítězil a druhý skončil na 100 prsa a 50 motýl. Jednu zlatou na 50 prsa a stříbrnou na 100 prsa brala Barbora Veselá. Stříbrný na 200 kraul a bronzový na 100 kraul byl Libor Duchoň. Jedenáctileté plavce doplnili ještě Jan Beránek a Josef Valenta.

Mezi desetiletými plavci vynikly především Johanka Holá se stříbrnými příčkami na 50 a 100 prsa a Jakub Štemberk také stříbrem, ale v disciplíně 200 kraul. Pěkných výsledků mezi desetiletými plavci dosáhli ještě Alexandra Bričová, Lucie Grussová, Jiří Lisý a Josef Štemberk.

Největší medailové nadílky se ale dočkali naši nejmladší devítiletí plavci. Naprosto nejvíce se dařilo Filipovi Jezberovi, ten ve svých čtyřech startech na 50 a 100 kraul a znak nenašel přemožitele a hned čtyřikrát vystoupal na nejvyšší zlatou příčku. Další dvě zlaté madaile přidal Karel Pěnkava v disciplínách 50 a 100 prsa. Jedno zlato za 100 polohově, dvě stříbra za 100 znak a kraul a bronz za 50 kraul si vyplavala Eliška Dvořáková. Druhým a třetím místem za 50 a 100 znak přispěl ještě Martin Oharek a bronzem za 100 prsa Kamila Slabihoudová. Mezi devítiletými plavci jsme měli ještě Elu Straškovou, které se medaili získat nepodařilo.

Do bojů o pohár se nám podařilo postavit také dvě smíšené štafety do závodu 4x 50 polohově. Štafeta A obsadila bodované páté místo a štafeta B místo dvanácté.

Všichni třenéři blahopřejí svým svěřencům za skvělé osobní výkony a k celkovému vítězství v soutěži družstev.