Informace o nás

Voda, sníh, led a hory, to je naše radost

Jakub a Matěj Volfovi jsou bratři, což jste jistě poznali a nebo to již víte, protože je znáte. Jakub se narodil v červnu roku 1999 v Kadani a jeho mladší bratr Matěj o necelé čtyři roky později, v únoru roku 2003 v Ústí nad Labem. Oba navštěvují od svých šesti let 1.základní školu na Kadaňské ulici v Chomutově. Již od malička se oba věnují vodním sportům. Vše začalo plaváním, nebo spíše cachtáním v chomutovské Regeně, kde už jako batolata vyzkoušeli co je to pořádná voda. A jak šel čas a kluci rostli a rostli, najednou se před námi objevila otázka co s dětmi dál. Regena už je neměla co naučit a tak přišel nápad a nabídka na závodní plavání v oddíle TJ Slávie Chomutov. Samozřejmě jsme souhlasili. V roce 2005 tedy začal závodně plavat Jakub a v roce 2009 i Matěj. Jakub už má za sebou několik vítězství jak na putovních závodech, tak celorepublikových a mezinárodních závodech i pohárech ČR. Matěj si svá vítězství zatím vyzkoušel jen na menších pouťáčcích, ale věřím že i on se jednou svého velkého vítězství dočká.

V roce 2009 přibyl k plavání další velmi zajímavý sport, pentathlon, tedy moderní pětiboj, sport skládající se ze střelby, plavání, běhu, šermu a parkuru na koni. K tomuto sportu si jako první přičichnul Jakub a v listopadu 2009 se zúčastnil prvních závodů na Pražské Dukle. V roce 2010 se k Jakubovi přidal i Matěj a už i on si start na některých závodech vyzkoušel. Kuba je registrovaný v SCM, oddíle TJ Tatran Ústí nad Labem.

Jako další sport, i když spíše rekreakčně si Jakub s Matějem vybrali MTB horskou cyklistiku. Každoročně absolvují několik závodů kultovního seriálu Poháru Peruna. Matějovi se dokonce v roce 2009 podařilo obsadit celkové třetí místo a vyhrát originální pískovcovou sošku boha Peruna. Oběma se každoročně daří obsazovat pozice do šestého místa v celkovém pořadí. Na horských kolech závodí pod hlavičkou Hnízdil Team Kadaň.

Jakub s Matějem mají v oblibě i další sporty, jako třeba klasické a kolečkové brusle nebo lyže. Jakub dokonce už pár let sedlá jednokolku.

Tuto prezentaci Jakuba a Matěje připravuji já, jejich otec Míra Volf.

Díky všem za podporu, Jakub, Matěj a Míra Volfíci.

Historie projektu

Původní a snad už i historický blog na seznamu

Historie projektu Jakuba a Matěje Volfů se začala rodit někdy v březnu roku 2007. V té době jsem se rozhodl pro Jakuba a družstvo malé přípravky v oddíle TJ Slávie Chomutov, které navštěvoval, připravit malou webovou prezentaci. Prezentaci jsem začal pomalinku budovat na blogu známého Seznamu.cz. Prezentace se pomalinku a jistě plnila a nenápadně přibývaly další a další rubriky, články a informace. Během několika měsíců vznikla i velmi rozsáhlá databáze profilů jednotlivých družstev a plavců. Rodiče a plavci byli prostřednictvím tohoto blogu informováni o připravovaných závodech a následně i o jejich výsledcích, ty byly doplněny o možnosti prohlížení a stažení fotogalerií. Nicméně se tento blog až do svého ukončení v listopadu 2010 věnoval plaveckému oddílu TJ Slávie Chomutov a převážně Jakubovi Volfovi. Teprve až ke konci, kdy začal závodně plavat i Matěj, se blog věnoval okrajově i jemu.

Když se koncem roku 2010 začali množit problémy s blogem, rozhodl jsem se pro registraci na Webnode.cz a spuštění nové Jakubovo prezentace. Z počátku se skutečně jednalo pouze o prezentaci pouze Jakuba. To trvalo ovšem jen několik málo týdnů. Po zamyšlení nad celým projektem a jeho smyslu jsem se rozhodl prezentovat zde jak Jakuba, tak i Matěje. Rozsah stránek mapuje jejich sportovní zaměření, které je v současné době tvořeno především závodním plaváním v plaveckém oddíle TJ Slávie Chomutov. Jakub i Matěj začínají také s moderním pětibojem, kde je Jakub již registrovaný v oddíle TJ Tatran Ústí nad Labem a pod vedením trenéra Mgr. Kubce již v roce 2010 absolvoval i některé závody. Spolu s ním měl možnost si pětibojařské závody vyzkoušet i Matěj. Dálším zajímavým sportem, který kluci zkoušejí, je horská cyklistika MTB, tu ovšem berou pouze rekreakčně a každý rok objíždějí závody Poháru Peruna a to pod hlavičkou oddílu Hnízdil Team Kadaň.

V současnosti se tady prezentace na Webnode.cz věnuje aktivitám Jakuba a Matěje Volfa a to jak závodnímu plavání v oddíle TJ Slávie Chomutov, tak modernímu pětiboji v TJ Tatran Ústí nad Labem a horské cyklistice MTB v Hnízdil Teamu Kadaň. Příznivci těchto sportů zde najdou propozice k závodům, jejich výsledky a fotogalerie. A to vše je zde nejen k prohlédnutí, ale také s možností stažení na svůj disk.

Naším plánem do budoucna je neustále zlepšování a rozšiřování této prezentace tak, aby přilákala a uspokojila co nejvíce příznivců těchto velmi zajímavých sportovních odvětví.

Naši uživatelé

Naše prezentace není určená pouze pro závodní plavce, moderní pětibojaře či cyklisty MTB, ale pro všechny ostatní lidičky jakéhokoliv věku a jakéhokoliv sportovního zaměření. Komu se líbí sport, ať je jakýkoliv, si určitě cestičku na naše stránky najde a jistě se sem rád bude i vracet.

Především plavci, pětibojaři a MTB cyklisti si tu najdou to své. Ať už se jedná o propozice, výsledky či fotogalerie.