3.3.2012. Jakub s Filipem přivezli z plzeňské Radbuzy stříbrné medaile

03.03.2012 20:41

Desítka plavců oddílu TJ Slavie Chomutov, specializujících se převážně na prsařské disciplíny, zamířila v sobotu do Plzně na Radbuzu, kde se pod vedením trenérů Tomáše Baumrta a Miroslava Volfa, zúčastnila jubilejního šedesátého ročníku Košařova memoriálu v prsařském trojboji.

Každého z plavců čekaly v trojboji prsařské disciplíny na 50m, 100m a 200m. Součet bodů z těchto disciplín pak určil nejlepší plavce v jednotlivých věkových kategoriích. Našimi nejlepšími byli Jakub Volf a Filip Škorvaga, kterým se podařilo vybojovat stříbrné medaile v celkovém hodnocení.

V kategorii 14ti letých a mladších plavců nás skvěle reprezentoval 13ti letý Jakub Volf. Ten na 50m obsadil sice 5. místo, ale na 100m a 200m trati dokázal dvakrát vybojovat stříbro. Tato jeho umístění, mezi o rok staršími plavci, znamenala 1176 bodů a celková stříbrná příčka v celkovém hodnocení.

Další skvělé výsledky předvedl teprve 12ti letý Kristián Kolumber, ten sice nedosáhl na stupně vítězů, ale v souboji mezi staršími plavci obsadil dvakrát 5. místo na 100m a 200m a 6. místo na 50m trati. Celkově dosáhl s 1119 body na vynikající 6. příčku, což je mezi o dva roky staršími soupeři úctihodný výkon.

13ti letý Ondřej Slabihoud obsadil celkově 12. místo (989b., 50m 11, 100m 12, 200m 10), 11ti letý Jiří Lisý 21. místo (627b., 50m 21, 100m 23, 200m 22) a také 11ti letá Johanka Holá 17. místo (941b., 50m 14, 100m 15, 200m 19).

V kategorii 15ti letých a starších plavců plaval nejlépe 17ti letý Filip Škorvaga. Na 50m trati dosáhl stejně jako Jakub až na 5. místo. Na 100m a 200m trati, ale nedal svým soupeřům šanci a podařilo se mu dvakrát zvítězit. Celkový součet 2005 bodů znamenala i pro Filipa stříbrná příčka v celkovém hodnocení. Zlatá příčka unikla Filipovi o pouhých 58 bodů.

Ve stejné věkové kategorii startoval 17ti letý Ondřej Baumrt, ten obsadil na 50m 7. místo, na 100m 6. místo a na 200m 4. místo. Ve všech startech si vylepšil svá osobní maxima. S celkovým počtem 1743 bodů obsadil konečnou 6. příčku.

Mezi 15ti letými a staršími plavkyněmi nejlépe zaplavala 15ti letá Kristýna Pěnkavová. 6. místo na 50m, 100m i 200m znamenal součet 1561 bodů a 6. příčka v celkovém hodnocení.

17ti letá plavkyně Barbora Matuščínová obsadila na 50m 7. místo, na 100m 9. místo a na 200m 8. místo. Bohužel ani jeden ze startů nedokázala zaplavat v osobním maximu a tak se musela spokojit s celkovým součtem 1415 bodů a 7. místem.

Její o dva roky mladší sestra 15ti letá Radka Matuščínová, jakoby kopírovala Barboru. Ani ona nedokázala vylepšit žádný ze svých doposud zaplavaných časů. 17. místo na 200m a 18. místo na 50m a 100m znamenalo 1170 bodů a celková 17. příčka.

Celkově můžeme hodnotit tyto závody jako úspěšné. Našim deseti plavcům se podařilo ve 30ti startech vylepšit celkem 14x osobní výkon. Tyto skvělé výkony navíc korunovali Jakub s Filipem stříbrnými medailemi v celkovém hodnocení.