Chomutovští plavci získali v Roudnici 21 titulů oblastního přeborníka

17.05.2012 07:18

Nejmladší chomutovští plavci se vrátili z oblastních přeborů v Roudnici nad Labem  s 21 tituly oblastního přeborníka. Pro desetileté a jedenáctileté plavce to byly velmi důležité závody, jelikož se jednalo o jediné kvalifikační závody na Letní poháry ČR. Z jedenáctiletých chlapců se nejvíce dařilo Jakubovi Štemberkovi, který ke třem suverénním triumfům na 200, 400 a 800 metrů kraul přidal ještě druhé místo za 100 metrů kraul a třetí za 100 metrů znak. Dalším medailistou z této kategorie byl již jen Jiří Lisý, který získal třetí místo za 200 metrů polohově.
         U stejně starých děvčat se nejvíce krát na stupně vítězů postavila Johanka Holá. Na 100 metrů polohově byla těsně druhá, když za vítěznou plavkyní z Ústí zaostala o pouhou půl vteřinu. Dále byla třikrát třetí – 100 a 200 metrů prsa a 400 metrů kraul. Na vytrvalecké trati 800 metrů kraul se dařilo Kristýně Dvořáčkové, když obsadila druhé místo.
         Kategorie desetiletých byla co do počtu triumfů početnější. A to především díky Filipovi Jezberovi, který v žádném závodě nedal šanci žádnému ze svých soupeřů a odvezl si domů úctyhodných šest zlatých medailí ze šesti startů (50 a 100 metrů znak; 50, 100 a 400 metrů kraul a 200 metrů polohově). Druhým medailistou byl Karel Pěnkava. Ten ukázal, že je skvělým prsařem. Získal dvě zlaté medaile za 50 a 100 metrů prsa i přesto, že na delší trati výrazně zaostal za svým osobním rekordem. Nebodoval však jen na prsařských, ale i na středních kraulařských tratích, na kterých získal další dvě druhá místa za 200 a 400 metrů kraul.

Výčet jmen u desetiletých děvčat je oproti chlapcům o něco bohatší. Velmi vyrovnané výsledky předvedla Eliška Dvořáková, když získala dvě první (50 a 100 metrů prsa), dvě druhá (50 metrů kraul a znak) a dvě třetí (100 metrů znak a 400 metrů kraul) místa. Oblastní přebornicí se stala také Kamila Slabihoudová, a to díky triumfu na 200 metrů polohově, který doplnila o dvě třetí místa za 50 metrů znak a 200 metrů kraul. Ela Strašková vybojovala svá pódiová umístění v disciplínách 50 (3. místo) a 100 (2. místo) metrů motýlek. Čtvrtou medailistkou se stala Michaela Malinová díky třetímu místu za 200 metrů polohově.
         Pro devítileté a mladší plavce to kvalifikační závody nebyly, a tak jeli sbírat především další zkušenosti. A právě z této skupiny plavců se dařilo především chlapcům a zejména pak Matějovi Volfovi, který podobně jako Jezbera ve svých disciplínách nedal nikomu šanci a odvezl čtyři zlaté medaile ze čtyř možných (100 a 200 metrů polohově; 100 metrů znak; 100 metrů kraul). Martin Soukup získal dvě druhá místa (100 metrů znak a 200 metrů kraul) a jedno třetí (100 metrů kraul). Dominanci chomutovských plavců na 100 metrů znak dokonal třetím místem Radek Jenček, když nestačil na své oddílové vrstevníky Volfa a Soukupa. Nejmladším chomutovským medailistou se stal teprve osmiletý Karel Kaška, když zvítězil na trati 50 metrů znak.
         Na programu byly i štafety, ve kterých se chomutovské Slávii taktéž dařilo. Štafeta desetiletých žáků, stejně jako desetiletých děvčat, vybojovala jedno první místo (4 x 50 metrů polohově). Další dvě druhá místa přidala štafeta jedenáctiletých chlapců (4 x 50 metrů polohově a 4 x 50 metrů kraul). Na medaile dosáhly také jedenáctiletá děvčata (třetí místo na 4 x 50 metrů polohově).