Plzeňský vytrvalec 2011 a 17 cenných kovů pro TJ Slávii Chomutov

13.03.2011 19:50

O víkendu 12. a 13.března 2011 zavítali plavci TJ Slávie Chomutov na Plzeňské Slovany, kde se zúčastnili 23.ročníku Plzeňského vytrvalce. Naší výpravu můžeme hodnotit úspěšně, protože se nám podařilo na těchto těžkých závodech vyhrát celkem 17 cenných kovů, z toho 10 zlatých, 3 stříbrné a 4 bronzové. Kromě téměř 500 plavců českých oddílů přijeli na Slovany také oddíly z Polska, Maďarska a Francie.

Naší nejlepší členkou výpravy se stala podle očekávání Simona Baumrtová, která zvítězila v šesti startech a přivezla si tak domů 6 zlatých medailí. Zvítězila v disciplínách 200m polohově, 50m kraul a na 100m tratích kraul, znak, prsa a motýl. Přemožitelky našla pouze na dlouhé trati 800m kraul, kde obsadila konečné šesté místo. Dvě zlaté medaile na 200m polohově a 100m motýl si přivezl Simony mladší bratr Ondřej Baumrt.

Z ročníku narození 98 se podařilo zvítězit Tomášovi Frantovi v disciplíně 50m kraul a třetí příčky obsadil v disciplínách 100m znak a kraul. Jeho stejně stará oddílová kamarádka Štěpánka Šilhanová vybojovala stříbro na 200m trati polohově a 50m trati kraul a bronz na 100m motýlkové trati.

Po jedné medaili přivezli naši další plavci v disciplíně na 100m prsa. Aleš Hájek bronz, Filip Škorvaga stříro a nakonec Jakub Volf zlato.

Mino soutěž si vyzkoušel zaplavat kraulovou osmistovku teprve devítiletý  Filip Jezbera.

Všichni třenéři blahopřejí svým svěřencům za skvělé osobní výkony.