Zlatá jízda Štěpánky Šilhanové a Tomáše Franty na Oblastních přeborech v Lounech

30.05.2011 19:59

O víkendu 28. a 29. května se 12-ti letí a starší plavci oddílu TJ Slávie Chomutov účastnili letních Oblastních přeborů pro oblasti Ústecký a Liberecký kraj v Lounech. Z pohledu plavců i trenérů se jednalo o nejdůležitější a také jediné nominační závody pro blížící se Letní mistrovství ČR mladšího žactva v Kopřivnici a Letní mistrovství ČR staršího žactva v Plzni. Obě tato mistrovství se uskuteční o víkendu 18. a 19. června.

Závodů se zůčastnilo 208 závodníků a závodnic z 20-ti plaveckých oddílů Ústeckého a Libereckého kraje. Oddíl TJ Slávie Chomutov vyslal na tyto závody celkem 10 plavců a 8 plavkyň ročníků narození 1999 až 1997. V celkových součtech se nám podařilo získat 21 titulů oblastního přeborníka, 21 míst druhých a 16 míst třetích.

Ze 14-ti letých plavců si nejlépe vedla Nikol Schindlerová, které se podařilo v osmi startech probojovat 7x na stupně vítězů. Nejvyšší příčky a tituly oblastního přeborníka si vyplavala v disciplínách 400m volným způsobem a 200m motýlkem. K titulům přidala dvě druhá místa na 800m volným způsobem a 400m polohově. A konečně tři třetí místa v disciplínách 100m a 200m volným způsobem a 100m motýlkem. Stupně vítězů jí unikly jen těsně na 50m volným způsobem, kde se umístila na konečném čtvrtém místě. Jeden titul oblastního přeborníka si vyplaval také Vojtěch Černý a to na 200m prsa. Na poloviční trati si pak vyplaval místo druhé. Pěkná stříbrná umístění si vybojovala Radka Matuščínová v disciplínách 100m a 200m motýlkem a 200m prsa. Také Kristýna Pěnkavová dosáhla pouze na stříbrné příčky a to na 100m prsa a 200m polohově. Jediným ze 14-ti letých plavců, který na stupně vítězů nedosáhl byl Pavel Dvořák.

Největšího úspěchu dosáhli 13-ti letí plavci, jmenovitě pak Štěpánka Šilhanová a Tomáš Franta. Ty se rozhodli absolvovat na oblastních přeborech zlatou jízdu a držet se hesla „co start to zlato“. To se jim podařilo a Štěpánka s Tomášem nedali svým soupeřům ani v jednom ze svých startů šanci na titul. Jak Štěpánka, tak Tomáš si z Loun vezli po 9-ti titulech oblastního přeborníka. Štěpánka v disciplínách 50m, 100m, 200m, 400m a 800m volným způsobem, 100m znakem, 100m a 200m motýlkem a 400m polohově. Tomáš v disciplínách 50m, 100m, 200m, 400m a 1500m volným způsobem, 100m a 200m motýlkem a 100m a 200m znakem. Ondřej Šícha si vyplaval jednu stříbrnou příčku na 100m znak a jednu bronzovou na 400m polohově. Také jednou stříbrná byla Barbora Holá na 800m volným způsobem. Ke stříbru přidala kvarteto třetích míst za 100m motýl, 400m volný způsob a 200m a 400m polohově. Jedno třetí místo získala Karla Hlavová na 100m prsa. Martinovi Šíchovi se místo na stupních vítězů vyplavat nepodařilo.

Nejpočetnější částí výpravy byla skupina sedmi 12-ti letých plavců. Z nich si nejlépe vedl Jakub Volf, ten obdobně jako Štěpánka s Tomášem startoval v devíti startech, ovšem ani jeden z nich nedokázal přetavit v titul oblastního přeborníka. Musel se tak spokojit se šťastnou sedmičkou druhých míst za 100m a 200m prsa, 100m a 200m znakem, 200m a 1500m volným způsobem a 100m polohově. Třetí příčku obsadil na 400m polohově. Jediným startem bez umístění na stupních vítězů byla kraulová padesátka, kde se umístil na šestém místě. Pět umístění na stupních vítězů si přivezla Eliška Vetýšková, stříbrná byla v disciplínách 100m volným způsobem a 200m prsa a bronzová pak v disciplínách na 200m a 400m volným způsobem a 100m prsa. Michaela Levová byla druhá na 100m a 200m motýlkem a třetí na 200m znakem. Dvě bronzové příčky přidal ještě František Štemberk na 200m a 400m volným způsobem. Místo na stupních vítězů nezbylo pro Ondřeje Slabihouda, Vojtěcha Müllera a Radka Špičku.

Za zmínku stojí také úspěchy našich štafet. Chlapecké štafetě se podařilo zvítězit jak na 4x50m volným způsobem, tak na 4x50m polohově. V dívčích štafetách se naše štafeta umístila na stříbrné příčce ve štafetách 4x50m volným způsobem a na příčce zlaté ve štafetě 4x50m polohově. Můžeme si tak k individuálním titulům připsat další tři tituly za štafety.

Teď už záleží pouze na tom, zda se plavci dokážou svými zaplavanými časy probojovat mezi nejužší plaveckou špičku v jejich věkových kategoriích a zda dokáží zůročit svou náročnou přípravu na blížících se Letních mistrovstvích ČR v Kopřivnici a Plzni.