Tomáš Franta z TJ Slavie Chomutov proplul oblastní přebory na zlaté vlně

22.11.2011 19:34

O víkendu 19. a 20. listopadu se třináctka nejlepších 12ti letých a starších plavců oddílu TJ Slavie Chomutov zúčastnila Oblastních přeborů Ústeckého a Libereckého kraje. Pro 12ti, 13ti a 14ti leté plavce to byly velmi důležité závody, jelikož se jednalo o naminační závody na blížící se prosincová Mistrovství ČR příslušných věkových kategorií.

Celkově se plavcům oddílu TJ Slavie Chomutov dařilo, 13 plavců dokázalo vybojovat 54 umístění na stupních vítězů. Z toho bylo 22 příček bronzových, 17 stříbrných a 15 zlatých s titulem oblastního přeborníka.

Naprosto famózní výkon předvedl 13ti letý Tomáš Franta. Ten celým oblastním přeborem proplul na zlaté vlně, bilance 9 startů a 9 zlatých medailí hovoří za vše. Přemožitele nenašel v žádném ze svých startů. Startoval v disciplínách 50, 100 a 200m volný způsob, 100 a 200m znak, 100 a 200m motýl a 100 a 200m polový závod. Tomáš se tak může honosit devítinásobným titulem oblastního přeborníka. Ze 13ti letých plavců si jeden titul odvezl také Ondřej Šícha v disciplíně 400m polohový závod. K titulu přidal druhé místo za 400m volný způsob a třetí místo za 200m znak. Jednou třetí za 400m volný způsob byl také Martin Šícha.

Mezi 14ti letými plavci si nejlépe vedla Nikol Schindlerová, která si odvezla šest cenných umístění. Titul oblastního přeborníka získala na 200m motýl. Stříbro přidala na 400m polohový závod a čtyři bronzy na 200, 400 a 800m volný způsob a 100m motýl. Dvě druhá místa obsadila Radka Matuščínová na 100 a 200m motýl a třetí místo přidala na 400m polohový závod. Jednu třetí příčku vybojovala ještě Kristýna Pěnkavová na 200m polohový závod. Jediným 14ti letým plavcem, kterému se nepodařilo vybojovat cennou příčku byl Pavel Dvořák.

Medailisté František Štemberk, Jakub Volf a Ondřej Slabihoud

Mezi 15ti letými a staršími plavci nás skvěle reprezentovala Barbora Matuščínová 95´, která obsadila dvakrát stříbrnou příčku na 100m motýl a 200m znak. Skvělé čtyři tituly oblastní přebornice pak vyplavala v disciplínách 100 a 200m prsa a 200 a 400m polohový závod. Jednu stříbrnou příčku vybojoval Vratislav Dvořák 93´ za 400m volný způsob.

Mezi 12ti letými nebylo plavce, který by alespoň jednou na stupně vítězů nevystoupil. Bohužel žádný z těchto stupňů vítězů nebyl zlatý. Sedmkrát vystoupal na stupně vítězů Jakub Volf, bronzové příčky vybojoval v disciplínách 100 a 200m prsa a 100 a 200m znak. Stříbro přidal v disciplínách 200, 400 a 1500m volný způsob. Těsně za ním, se šesti cennými příčkami, vystoupal na stupně vítězů František Štemberk. Bronz vyplaval v disciplínách 100, 200, 400 a 1500m volný způsob a stříbro pak v disciplínách 200m motýl a 400m polohový závod. Jednu bronzovou příčku na 400m polohový závod vyplaval ještě Ondřej Slabihoud. Mezi 12ti letými plavci jsme měli jen jednu dívku a tou byla Eliška Vetýšková. Eliška si vyplavala tři bronzy na 100 a 200m volný způsob a 100m prsa. Stříbro přidala na 200m prsa a 400 a 800m volný způsob.

Oddíl TJ Slavie Chomutov postavil do závodů také dvě kraulové a dvě polohovkové štafety. Dívkám se podařilo získat stříbro ve štafetě 4x50m volný způsob a bronz ve štafetě 4x50m polohový závod. Chlapci dopadli velmi podobně, když ve štafetě 4x50m volný způsob získali stříbro a ve štafetě 4x50m polohový závod přidali bronz.

Všichni plavci předvedli před blížícími se Mistrovstvími republik skvělé výkony a skvělou formu a to nejen dobrými umístěními, ale také spoustou osobních rekordů. Nyní se již plavci budou plně soustředit na tyto prosincové vrcholné závody a budou dolaďovat závodní formu. 12ti leté a mladší plavce čeká týdenní intenzivní soustředění spojené s potřebnou regenerací.